پیش نمایش بازی Nioh

پیش نمایش بازی Nioh

با انتشار خبر پایان سری بازی های Dark Souls بازیکنان این دسته از بازی ها به شدت غمگین شدند. به عنوان یک طرفدار بازی، دیگر چطوری قرار بود خودم را شکنجه روحی کنم؟ البته DLC های بازی در راه هستند اما پس از آن چه کنم؟ بالاخره یک روز، نسخه دمو Nioh را دیدم، این بازی درست مثل Dark Souls است، به استثنای اینکه سامورایی نیز در آن وجود دارد.


بعضی ها فکر می کنند این بازی کپی برداری از روی Dark Souls است. درست مثل Dark Souls، آیتم ها را می توان روی اجساد پیدا کرد، مراحل وسیع هستند اما میانبرهایی درست مثل Dark Souls در آنها وجود دارد، معبدها درست مثل آتش هستند و دشمنان پس از کشته شدن شما دوباره به وجود می آیند. وقتی شکست میخورید، Amrita از دست می دهید و به قبر خود باز می گردید و می توانید بازیکنان آنلاین دیگر را در دنیاهای خود ببینید. Nioh حتی یک صفحه “You Died” مشابه Dark Souls نیز دارد. چیزهای زیادی از این بازی مشابه Dark Souls است.
با این حال، Nioh سبک خاص خودش را دارد که آن را از بازی های دیگر منحصر به فرد می کند. بزرگترین و مشخص ترین تفاوت بین هر دو بازی، نحوه مبارزه است. مبارزات در Dark Souls 3 در مقایسه با Nioh کاملا سطحی و کم عمق هستند. در حالی که بازی جدید Koei Tecmo سه نوع اسلحه (Katana, Spear و Axe)، دو نوع جادو (Ninjutsu و Onmyou) و فقط اجازه جابجایی بین دو اسلحه و سه آیتم را می دهد و برای هر اسلحه جزئیات زیادی وجود دارد.

از این مطلب نیز دیدن کنید :  نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops 3

پیش نمایش بازی Nioh

هر اسلحه در بازی سه حالت ایستادگی مختلف دارد که می توانید آنها را تغییر دهید. شما همچنین می توانید مهارت های خود را ارتقاء دهید و combo های سبک و سنگین اجرا کنید. به عنوان مثال، وقتی که نیزه را در حالت متوسط قرار دهید، بازیکنان می توانند چند حرکت سبک اجرا کنند، یک حمله فاصله دور کنند، گارد دشمنان را از بین ببرند و یا منتظر یک حمله شوند تا آن را دفع کنند و دشمن را نقش زمین کنند. سه حالت ایستادگی سلاح بازی تفاوت و عمق زیادی دارند.
هر کدام از سه حالت ایستادگی حرکات خاص خودشان را دارند. پرقدرت ترین حرکات در حالت بالا هستند، و به بازیکنان اجازه میدهد Ki Pulse را در انتهای combo ها اجرا کنند اما این حالت آرام ترین است. تخصص ویژه حالت متوسط در دفاع است و گزینه های مختلفی برای این کار در اختیار شما قرار می دهد و محدوده بزرگی از ضربه را به وجود می آورد. حالت پایین بر ضربه های سرعتی متمرکز است و به بازیکن اجازه می دهد ضربات سرعتی را پشت سر هم اجرا کنند و سپس به سرعت از دشمن فاصله بگیرند.
Ki در واقع مشابه Stamina از سری Dark Souls در Nioh است که می توانید از آن برای حمله و دفاع استفاده کنید. در Dark Souls، کمبود Stamina به این معنی است که نمی توانید حرکاتی که نیازمند Stamina هستند را انجام دهید، و اگر Stamina کاملا توسط یک حمله بلاک شده خالی شود، شخصیت شما کاملا بی دفاع می شود و می توانید یک ضربه ویژه دریافت کنید. در Nioh، حتی تلاش برای انجام یک حرکت بدون Stamina کافی باعث می شود شخصیت به نفس نفس زدن fیافتد و حتی نتواند تکان بخورد.
این روال، ممکن است در حرف تغییر خاصی به نظر نرسد، اما در عمل بازی را بسیار سخت تر از آنچه هست، می کند. این قضیه را نیز اضافه کنید که با باز کردن حملات جدید مقدار Ki کم می شود و نبرد را بسیار سخت تر می کند. در Dark Souls شما فقط به یک مقدار کمی از Stamina نیاز دارید تا فرار کنید و نفسی تازه کنید، اما در Nioh شما بخاطر سعی در انجام کاری که نمی توانید، در شرایط سخت تری قرار می گیرید. با اهمیت Ki و قدرتمندتر و سریعتر بودن دشمنان در Nioh، مکانیزم جدیدی برای بدست آوردن Ki وجود دارد. همان Ki Pulse که قبلا بهش اشاره شد.

از این مطلب نیز دیدن کنید :  ماجراجویی فکری | نقد و بررسی بازی Unravel

پیش نمایش بازی Nioh

بعد از اینکه Ki استفاده شد، مقداری از نوار Ki قرمز می شود. از اینجا به بعد، یک مقدار طول می کشد تا Stamina دوباره تولید شود. به محض اینکه نوار سفید رنگ از قرمز بیشتر شود، آن بخش از نوار Ki ناپدید می شود و بالاخره شروع به پر شدن می کند. با این حال، اگه دکمه R1 را فشار دهید، و یا حرکات خاصی در حالت بالا یا پایین انجام دهید، به Ki تبدیل می شود و روند بازگشت Ki شروع می شود. یک Ki Pulse با زمان بندی درست می تواند تمام Ki شما را بازگرداند.
این اولین دفعه ای است که برای یکی از بازی های Koei Tecmo هیجان زده هستم. به نظرم Nioh Alpha Demo بهترین چیزی است که Koei Tecmo از Ninja Gaiden Black ساخته است. وقتی مقایسه Nioh با Dark Souls را شنیدم، شک داشتم Team Ninja بتواند یک بازی عالی درست کند، اما مبارزات، اتمسفر و طراحی مراحل تمامی انتظاراتم را برآورده کرد. من هنوز هم درباره داستان سرایی بازی شک دارم اما Nioh باید ادامه خوبی برای Dark Souls باشد.
در هنگامی که این مطلب را نوشتم، هنوز سه روز از دمو Nioh باقی مانده است. اگر از بازی های سبک Dark Souls خوشتان می آید، و یا از یک چالش خوب خوشتان می آید، پس حتما Nioh را تجربه کنید. Nioh یک بازی سرگرم کننده است.
آیا شما هم دمو Nioh را تجربه کردید؟ نظرتان چه بوده؟ لطفا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

تریلر هم دارد

دیدگاهتان را بنویسید


CAPTCHA Image
Reload Image